Yurt Dışından Alışverişin Önü Açılıyor !

Paylaş
 

Ülke dışından alışveriş yapanlara büyük müjde ! 75 Euro gümrük sınırının yükseltilmeye çalışıldığı bilgisine ulaşıldı !

Bilindiği üzere Dolar ve Euro son zamanlarda Türk Lirası’na göre daha fazla değer kazandı ve bu yüzden ülkede satılan ithal ürünlerin fiyatları bir hayli pahalılaştı.  Özellikle teknolojik ürün satın almak isteyenler yüksek vergilendirmelerle de boğuşurken yurt dışından, özellikle de Amazon gibi internet sitelerinden alışveriş son zamanlarda bir hayli fazlalaştı. Ayriyetten Amazon.de servisinin Türkçe dil desteği de sunmasıyla beraber artık Türkiye’de yaşayan vatandaşların teknolojik ürün alırken Amazon’dan almaya özen gösterebiliyorlar. Ancak tabii 75 Euro sınırı yurt dışından alışverişlerin tam anlamıyla faydalı olmasının önüne geçiyor. Yani 75 Euro üzeri bir alışveriş yaptığınızda devlet tarafından gümrük vergilendirmesine uğrayabiliyorsunuz.

SINIR TAM İKİ KATI OLUYOR !

75 Euro üzeri alışverişlerin gümrük vergilendirmesine mağruz kalması sona erebilir ! Elimize ulaşan bilgiye göre şuan da sınırın 150 Euro olması konusunda çalışmalar yapılıyor. Yani 149.9 Euro olan bir malı bile Amazon gibi internet sitelerinden rahatlıkla vergi ödemeden alabilirsiniz.

CUMHURBAŞKANININ ONAYINA SUNULACAK

Elimize ulaşan verilere göre söz konusu değişiklik Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanıyor ve yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak. Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığı taktirde ise artık yurt dışından alışveriş yapmak daha cazip bir hale gelecek. Bu sayede özellikle Black Friday zamanları Türkiye’de daha büyük bir yankı uyandırabilir.

Bu yazı 3 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak