YouTube 2016 İstatistiklerini Açıkladı

Paylaş
 

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube tarafından, 2016 yılının son dönemine gelinmesiyle beraber bu yıl nasıl istatistiklerin söz konusu olduğu açıklandı. YouTube 2016 yılında Türkiye’de en fazla izlenen video kliplerin neler olduğunu paylaştı.

BİRİNCİ SIRADA ALEYNA TİLKİ’NİN CEVAPSIZ ÇINLAMA ŞARKISI VAR

Türkiye’de ilk sırada Aleyna Tilki’nin Cepsız Çınlama isimli şarkısının video klipi yer almakta. Bu şarkı şuan da YouTube üzerinde yaklaşık 165 Milyon izlenmiş durumda ki bu inanılmaz bir rakama denk geliyor. Reşit olmamasına rağmen söylemleri ve şarkıları, aldığı sahneler ile Türkiye’nin magazin gündemini meşgul eden isimlerden Aleyna Tilki, bu şöhretini Cevapsız Çınlama isimli ünlü video klibi ile sağlamayı başardı.

DERYA ULUĞ İKİNCİ SIRADA

YouTube üzerinde Derya Uluğ – Okyanus şarkısı yaklaşık 100 milyon dinlendi ve ikinci sırada yerini almayı başardı. Sevilen bir şarkı olan Derya Uluğ – Okyanus bir pop şarkısı ve klibi ile de Türkiye’de dikkat çekmişti.

HANDE YENER MOR ÜÇÜNCÜ

Listenin üçüncü sırasında ise çok tanınan bir isim olan Hande Yener yer alıyor. Hande Yener, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni şarkıları ile dikkat çekmeyi başardı.

DÖRDÜNCÜ SIRADA  ECE SEÇKİN ADEYYO VAR

YouTube üzerinde bu yıl en fazla izlenen kliplerden bir diğeri ise Ece Seçkin’in Adeyyo şarkısı.

BEŞİNCİ SIRADA SONER SARIKABADAYI YER ALIYOR

Google tarafından açıklanan listenin beşinci sırasında ise ünlü pop şarkıcısı Soner Sarıkabadayı’nın Taş klibi yer almakta.

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak