Yeniçağ Gazetesi`ne Saldırı Yapıldı

Paylaş
 

Bir gazeteye yönelik yeni bir saldırı haberi daha söz konusu durumda. Elimize ulaşan bilgiye göre Yeniçağ Gazetesi, maskeli bir grup tarafından saldırı altında kaldı.

Bilindiği üzere Türkiye`de pek çok gazete yer alıyor ve artık bu gazeteler internet sitelerinden de haber yayınlayarak online bir şekilde akış sağlayabiliyor, son gelişmeleri anında aktarabiliyorlar. Yeniçağ Gazetesi`ne gerçekleştirilen saldırıyı da bu şekilde öğrenmiş bulunuyoruz. Yeniçağ Gazetesi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, maskeli bir grup, 8 Aralık 2016 tarihinde akşam saat 20:30 civarlarında İstanbul Yenibosna`da yer almakta olan gazete binasına silahlı bir biçimde saldırıda bulundu. Grubun yaklaşık 30 kişi olduğu iddiası da mevcut durumda.

KALDIRIM TAŞLARINI KULLANDILAR

Duyurulana göre saldırganlar binaya maddi pek çok hasar verdi. Kaldırım taşlarıyla ve farklı cisimlerle saldırıda bulunan grubun bunu neden yaptığı şuan için bilinmezken Yeniçağ Gazetesi tarafından yapılan duyuruya göre olayda herhangi bir çalışanın yaralanmadığı paylaşıldı. Yani ortada sadece maddi bir durum söz konusu oldu.

SİLAH SESLERİ

Gazete tarafından yapılan açıklamada grubu yaptığı baskından sonra bazı silah seslerinin duyulduğunun da altı çizildi.

GRUP ÇABUCAK DAĞILDI

Binaya saldırıda bulunan kalabalık grup, maskeli bir biçimde gelmiş ve iyi bir şekilde organize olmuştu. Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra hemen dağılan grup gözden kayboldu. Olay yerine çok sayıda polisin sevk edilmesiyle araştırmalar başlamış oldu ve bu eylemi gerçekleştirenler yargılanmaya çalışılacak.

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak