Yeni Yıl Öncesi Kredi Kartı Tuzaklarına Dikkat

Paylaş
 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, açıklamasında insanların kredi kartı tuzağı hususunda dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

Bilindiği üzere yeni yıla girmemize artık çok az günler kaldı. Kredi kartlarında puanların eritilmesi ve aynı zamanda promosyonlardan yararlanılabilmesi amacıyla vatandaşlar tarafından kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ciddi bir artış yaşanıyor. Bu durumu fırsat bilen perakende satış mağazaları ve internet siteleri, ürünlerinde çeşitli kampanyalar olduğunu ifade ederek yıl sonuna kadar çok fazla satış yapmak istiyorlar. Bu doğrultuda örneğin 3 al 1 öde ve benzeri pek çok kampanya oluyor. Veya, %80 indirim ve benzeri şekilde indirimler şu aralar epey çoğaldı. İşte TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu hususlara ayrıntılı bir biçimde değindi.

TUZAKLARA DİKKAT

Bendevi Palandöken açıklamasında şuan da perakende satış kurumlarının uyguladığı politikanın müşterilere zarar vereceğini ve aynı zamanda müşterilerin firmalara olan güveninin kırılabileceğinden kendilerine de zarar verebileceğini ifade etti. Şu günlerde aslında söz konusu olmayan indirimlerin yani sahte indirimlerin, gerçekten de sanki indirim varmış gibi gösterilmesi oldukça yaygın. Bu hususta kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Palandöken, insanların kar elde ettiğini sanarken kredi kartlarını ciddi ölçüde şişirdiği bir zamandan geçtiklerini söyledi. Ekonomik anlamda yeni yılda insanların satın alacakları ürünlere yeni vergilendirmeler ekleneceğini düşünmeleri bile şu sıralar alışverişin dozajını arttırıyor ancak yetkililer kesinlikle şu dönemde ihtiyaç kadar ürün alınması gerektiğini, kredi kartlarının şişirilmemesi gerektiğini öneriyorlar.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak