Windows Telefonunuzu Tıpkı Bilgisayar Gibi Kullanabileceksiniz !

Paylaş
 

Günümüzde akıllı telefonlar son derece hızlı olsalarda hala bilgisayarlar kadar hızlı değiller. Bunun birinci sebebi ise kuşkusuz akıllı telefonların sahip olduğu işlemciler ve bu işlemcileri çalıştıracak donanımlardır. İşte Snapdragon çipsetli Windows işletim sistemi bulunan akıllı telefonlar artık bu bağlamda çok büyük bazı yenilikler ile karşımıza çıkacaklar.

NEDİR O YENİLİK?

Artık Windows akıllı telefonunuzda Snapdragon çipseti sayesinde tıpkı bilgisayar işlemlerinde olduğu gibi tüm işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. Yani tamamiyle bilgisayar masaüstü Windows 10 işletim sistemi görünümü ve fonksiyonlarıyla telefonunuzu kullanabileceksiniz. Bu inanılmaz yenilik sayesinde artık çok daha akıcı bir kullanıcı deneyimi sizleri bekliyor olacak.

UYGULAMADA SINIR TANIMAYACAKSINIZ

Snapdragon çipsetli Windows akıllı telefonlar sayesinde artık Windows’un PC sürümünde çalışan tüm dosya uzantılarını, tüm oyunları rahatlıkla çalıştırabileceksiniz. İşte bunu başaran şey yeni Snapdragon çipsetiniz olacak. Geliştirilen yeni işlemciniz, artık PC’de oynayıp da akıllı telefonda oynayamadığınız oyunları açmanıza yarayacak ve belki de bu durum akıllı telefon oyunculuğunun önünü açacak.

PRATİK BİR KULLANIM

Bu yenilik ile beraber artık daha pratik bir akıllı telefon kullanımı sizleri bekliyor olacak çünkü günümüzde akıllı telefonlar hızlı bir biçimde internete bağlansalar bile ve uygulamaları çalıştırsalar bile bir bilgisayarınız kullanış açısından rahatlığına, pratikliğine erişemiyorlar. İşte Windows’un PC sürümü olarak da kullanabileceğiniz akıllı telefonunuza bir mouse ve bir klavye bağlayarak onu bir bilgisayara çevirebileceksiniz. Günümüzde de mouse ve klavye bağlantıları Android telefonlara ve Windows Phone’a yapılabiliyor ancak taktir edersiniz ki yeterince pratik bir deneyim söz konusu olmuyor. İşte bu durum artık sonlanacak ve her yerde PC deneyimi mümkün olacak.

 

 

Bu yazı 1 kere okundu.
Etiketler:
haber teknoloji Windows
  • Site Yorum

Bir yorum bırak