WİFİ Dönemi Erken Sona Eriyor !

Paylaş
 

Wifi teknolojisinin yerine farklı bir kablosuz teknoloji bizlerle olacak !

Wifi teknolojisi son yıllarda dünyanın en önemli teknolojilerinden birisi… Akıllı telefonlarda, tabletlerde , bilgisayarlarda çok daha rahat bir şekilde internet kullanabildiğimiz, internetimizin sadece evle bağımlı kalmadığı bir teknoloji olan Wifi teknolojisi aslına sanıldığı kadar uzun sürmeyebilir. Yani yepyeni bir teknoloji yakın tarihte aktif duruma gelebilir.

MEGAMİMO

MİT tarafından geliştirilen yeni teknolojinin Wifi teknolojisinin yerini alacağı öğrenildi. Bu yeni teknolojinin ismi ise MegaMİMO… MegaMİMO teknolojisi sahip olduğu özellikler nedeniyle oldukça dikkat çekiyor. MegaMİMO teknolojisinin şuan da kullanmakta olduğumuz Wifi teknolojisine nazaran üç kat daha hızlı olduğu öğrenildi.

VERİ TRANSFERİ 10 KAT ARTACAK !

MegaMİMO teknolojisi veri transferi konusunda da büyük bir gelişim ortaya koyacak. MegaMİMO teknolojisi sayesinde veri transferi hızının yaklaşık olarak 10 kat artacağı öğrenildi.

MİT’in Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka Laboratuvarında geliştirilen bu yeni sistemin ne zaman aktif edileceği ise henüz belli değil.

Bu yazı 72 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak