Whatsapp Kullanıcılarının sayısı açıklandı!

Paylaş
 

Sosyal Medya devi patronu Mark Zuckerberg , kendi hesabından yaptığı açıklama ile whatsapp ve instagramın net kullanıcı sayısını gün ışığına çıkarttı! Mark Zuckerberg , kendi hesabından yaptığı açıklama da , Facebook’un an itibariyle 1.59 milyar aylık aktif kullanıcısına eriştiğini söyledi. Facebook’un bu istatistiği dünya nüfusunun %23’lük oranına tekabul ediyor. Çekirdek aile düşünün , o evden mutlaka birisi aktif facebook kullanıcısı. Bir çok ülke de herhangi bir dayanışmanın sadece Facebook ‘ta olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Eskiden dayanışma denildiğinde, sokak ve ya mahalle de toplanmak gelirdi. Fakat birçok ülke’de ayaklanmalar , devlete baş kaldırışlar , sosyal projeler artık sadece Facebook ‘ta gruplar kurularak , katılımcılar ile gerçekleşiyor. Facebook bazı ülkelerde tamamen yasak, bu yaptırımı uygulayanlar ise, facebook’ta insanların çeteleşme sonucu devlete isyan etmelerinden korktukları içindir.

Tüm Dünya’da Whatsapp kullanıcısının net sayısı ise , 900 milyon. Facebook messenger ‘in aktif aylık kullanıcısı ise 800 milyon kullanıcıdır. Sosyal ağlar ülke olsaydı , tüm dünya nüfusu sıralaması böyle olurdu: ilk başta Facebook , 2-) Hindistan

3-) Hindistan
4 tencent
5 WhatsApp
6 ABD
7 LinkedIn
8 instagram
9 twitter
10 snapchat

şeklinde olurdu. Facebook tüm dünyanın en çok kullanılan sosyal ağıdır. İnsanların keşfedilmemiş dürtülerini ortaya çıkartarak , insanların zamanları harcadığı bir mekan haline gelmiştir.

Bu yazı 295 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak