WhastApp Facebook Bilgi Paylaşımını Engellemek !

Paylaş
 

WhatsApp’ta yer alan kişisel bilgilerinizi Facebook ile paylaşmak zorunda değilsiniz. WhatsApp mesajlaşma uygulamasının , Facebook sosyal medya ağıyla yapacağı kişisel bilgi paylaşımını engellemek…

Bilindiği üzere WhatsApp gizliliğe önem verdiğini her fırsatta ifade eden bir platform… Ancak son zamanlarda ortaya çıkan Facebook üzerinde kullanıcıların verilerini paylaşmak ile ilgili husus kullanıcıların oldukça tepkisini çekiyor. WhatsApp şuan da tüm kullanıcılarına bir pencere gönderdi ve o bildirim penceresinde Facebook ile bazı kişisel bilgilerinizin paylaşılacağını açık bir şekilde ifade etti. Ancak bu bildirime boyun eğmemenizin bir yolu var !

KUTUCUĞUN İŞARETİNİ KALDIRIN !

Çoğu kişi WhatsApp’ta gelen uyarıların hepsini ‘Tamam’ butonuna basarak dikkate almıyor.Ancak bu yanlış bir yöntem; WhatsApp’ta şu sıralar gelen gizlilik penceresinde yapmanız gereken şey Facebook ile kişisel bilgilerinizin paylaşılacağına dair kutucuğun işaretini kaldırmak. Bu kutucuğun işaretini kaldırdığınız taktirde ‘Onayla’ yazısına gönül rahatlığıyla tıklayabilirsiniz. WhatsApp bu durumda herhangi bir bilginin Facebook ile paylaşılmayacağının garantisini veriyor.

Bu yazı 72 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak