Uzmanlar KYS Konusunda Uyardı

Paylaş
 

Bilindiği üzere günümüzde halsizlik, yorgunluk , evden çıkmama isteği gibi belirtiler asosyallik veyahut psikolojik bazı bozukluklar olarak algılanabiliyor. Ancak uzmanlar halsizlik, yorgunluk, evden hiç çıkmak istememe gibi durumların KYS isimli bir hastalığa yakalandığının belirtisi olabileceğini ifade ediyor.

KYS UYARISI

Uzmanlar KYS hastalığı hususunda uyarılarda bulundu. Açılımı ‘Kronik Yorgunluk Sendromu’ olan KYS hastalığının en önemli üç belirtisinin yorgunluk, halsizlik, evden çıkmama isteği oluğu ifade edildi. Bu belirtiler de günümüzde oldukça fazla sayıda insanda var. Uzmanlar KYS hastalığının ciddiye alınması gereken bir hastalık olduğunu belirtiyorlar. KYS hastalığının üç önemli belirtisi dışında diğer önemli belirtilerin çok çabuk yorulma ve konstanrasyon eksikliği olduğu ifade ediliyor.

KYS HASTALARI NELER YAPMALI?

Uzmanlar KYS hastalığına kapılıp bu hastalığı yenmek isteyen kişilerin yapması gereken yegane şeylerin günde en az 2.5 litre su içmek, düzenli bir kahvaltı alışkanlığı edinmek ve iyi beslenmek, haftada en az iki gün balık tüketmek, stresten, sigara ve alkolden uzak durmak olduğunu belirtiyorlar.

 

Bu yazı 56 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak