Türkiye’de Kaç Suriyeli Olduğu Açıklandı

Paylaş
 

Türkiye’de kaç adet Suriyeli mülteci olduğunu açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslar arası Koruma Statüsü ile, ülkemizde 3 milyon 644 bin 342 Suriyeli olduğunu ifade etti.

Türkiye’deki Suriyeli sayısının artışı her geçen gün daha fazla ivmeli bir şekilde artması dikkat çekmektedir. İç İşleri Bakanı bugün yaptığı açıklamada konu ile alakalı detaylara yer verdi. Soylu, bu sene başının ilk 5 haftasında düzensiz göçmen sayısında 6 bin 532 artış olduğunu ifade ederken, ‘’ Fırat Kalkanı Operasyonu ve Zeytin Dalı Operasyonlarının sağladığı barış ve huzur ortamının da etkisi ile geri dönen mülteci sayısının 311 bin 968 olarak kayıt edildiğini açıkladı.

Türkiye’de Kaç Suriyeli Var?

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de şu an kayıtlı olarak yer alan kaç adet Suriyeli olduğunun da altını çizdi. Suriyeli sayısındaki artışı Türkiye’deki barış ve huzur ortamına bağlayan Soylu, 3 milyon 644 bin 342 adet Suriyeli vatandaşın ülkemiz topraklarında yaşamına devam ettiğini belirtti.

Süleyman Soylu bu açıklaması sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Vatandaşlarının bir kısmı bu sayısının yüksek olduğunu belirtirken, bir kısmı ise bu durumun ülkemizdeki huzur ve barış ortamına bağlı olduğunu ifade etti. Yapılan bu açıklama ardından gündeme dair önemli noktalara da değinen İç İşleri Bakanı konuşmalarını alkış eşliğinde noktaladı.

Bu yazı 4 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak