Trafik Sigortasını Çok Yüksek Rakamlardan Yapanlar Cezalandırılacak

Paylaş
 

Bilindiği üzere Türkiye’de araç satın aldıktan sonra yapılması gereken ilk şeylerden birisi zorunlu trafik sigortasını yaptırmaktır. Zorunlu trafik sigortasını sağlayan çok sayıda trafik şirketi bulunmaktadır ve bu trafik şirketleri teklif verme usulüyle kişiye bir teklifte bulunmaktadır. Kişi, kendisine gelen fiyat tekliflerini analiz ettikten sonra uygun bulduğu şirketle anlaşma sağlayıp trafik sigortasını gerçekleştirmektedir. İşte yapılan yeni düzenleme bu hususu kapsıyor.

SERBEST REKABETE GEREKLİ KISITLAMA

Trafik sigortasına gelen zamların ardından yaklaşık bir yıldır trafik sigortaları ciddi ölçüde fiyat olarak artmış vaziyette. Bu hususta bir hamle geliştirmek isteyen hükümet, en başta kusurlu sürücüye herhangi bir tazminat ödenmemesi hususunda yeni bir değişikliğe gidiyor. Ve artık aynı zamanda sigorta şirketlerinin fiyat tekliflerini çok fazla miktarlarda yapmamaları yönünde bir adım da atılıyor. Yani serbest piyasaya biraz kısıtlanmaya çalışılarak, bazı maddeler de sigortadan düşülerek daha eşit fiyat oranları ile daha iyi hizmetin sunulması amaçlanıyor. Artık çok yüksek fiyat tekliflerinde bulunulursa ceza kesme hususu daha fazla devreye girmiş durumdadır.

TEK SİTEDEN TÜM ŞİRKETLERİN TEKLİFLERİNİ ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ

Elimize ulaşan bilgiye göre sigortalar ile ilgili bir düzenleme daha söz konusu. Artık, Sigorta Bilgi Merkezi bünyesindeki internet sitesi üzerine girerek vatandaşlar tüm sigorta şirketlerinden teklif alabilecek. Yani bir vatandaşın teklif alabilmek için kapı kapı dolaşması veya internet sitesinde gezintiye çıkması gerekmeyecek.

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak