The Division’da Directx 12 Rüzgarı !

Paylaş
 

Oyun dünyasında yeni bazı gelişmeler yaşanıyor. Elimize ulaşan bilgiye göre The Division oyunu Directx 12 güncellemesi alıyor.

DİRECTX 12 DEVRİ

Bilindiği üzere teknoloji dünyasında artık grafik donanımları Directx 12 desteği ile piyasaya sürülmekte. Bunun sebebi Diretcx 12’nin yazılımsal destek anlamında şuan da dünyanın en güncel yazılımı olmasıdır. Henüz daha tam olarak yaygınlaşmayan Diretcx 12’nin başlıca amacı grafik kartlarından daha iyi performans elde edebilmektir. Directx 12 ile daha akıcı bir deneyim amaçlanırken yeni çıkan son oyunlarda artık yavaş yavaş Diretcx 12 desteğine yer veriliyor. Ancak eski oyunlar popüler olsalar dahi genellikle Directx 12’ye kavuşamıyorlar.

THE DİVİSİON FPS SORUNU ÇÖZÜLECEK

Call of Duty, Battlefield gibi bir oyun olan The Division, grafik olarak hemen hemen aynı kalite hizasında olsada yinede FPS olarak bu iki oyuna göre sistemi daha çok zorluyor ve şuan da aktif olan Directx 11’de kullanıcılara tam anlamıyla yetmiyor. Bunun sebebi ise grafik kartına darboğazın söz konusu olması. İşte Diretcx 12 desteğini getirerek Ubisoft bu problemi kökünden halletmek istiyor. Ubisoft tarafından iddia edilene göre The Division oyunu, Directx 12 güncellemesinin ardından çok daha stabil ve yüksek FPS oranları sunan bir oyun haline gelecek. Grafik kartlarını da rahatlatacak olan The Division, bu bağlamda Directx 12’nin faydalarını gösteren en somut örnek olacak. Söz konusu yeni güncellemenin önümüzdeki günlerde indirilmeye sunulması beklenmekte.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak