Suriyelilerin İşletmesinde Kaçak Etler İle Kedi Etleri Bulundu

Paylaş
 

Akçakale Belediyesi zabıtaları tarafından gerçekleştirilen bir denetleme ile Suriyeli bir işletmecinin kedi kesip etlerini sattığı ve aynı zamanda Suriye’den kaçak etler getirdiği ortaya çıktı.

Türkiye’yi dehşete düşürecek bir habere daha ulaşıldı. Türkiye’de Suriyeli sığınmacıların çoğunluklu olarak kaldığı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’ne yakın bir noktada bir işletme sahibi işlerini yürütmekteydi. Zabıta ekipleri tarafından işletme sahibinin işletmesine bir denetleme yapıldı ve denetleme sırasında büyük bir şok ortaya çıktı. Söz konusu işletmecinin insanlara kedi kesip etini sattığı, aynı zamanda Suriye’den pek çok kaçak et getirdiği öğrenildi. Söz konusu işletmeciye ait tamı tamına 400 kilogram ete ulaşıldı ! Söz konusu işletmecinin iş yeri mühürlendi ve halka kaçak et ve kedi eti sattığı gerekçesiyle yargılanması bekleniyor. Aynı zamanda olayın gerçekleştiği bölgelerde pek çok yeni baraka gibi gıda satış noktalarının söz konusu olduğu ve bunlara karşı da kapatma tedbiri alınacağı bilgisine ulaşıldı.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Gelişen kan dondurucu olayın ardından Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, yapmış olduğu açıklamada zabıta ekipleri tarafından söz konusu bölgede gerekli denetlemelerin yapılmasına son sürat devam edileceğini ifade etti. Belediye başkanı açıklamasında kaçak etten ve kedi etinden oluşan 400 kilogram etin ele geçirildiğini de doğruladı. Aynı zamanda sağlığı tehdit eden pek çok balık satışının da yasaklandığını ve gerekli denetlemelerin yapılıp kapatmaların gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak