Steam Darbe Üstüne Darbe Alıyor

Paylaş
 

Dünya üzerinde en fazla kullanılan oyun sanal mağazası olan Steam darbe üzerine darbe alıyor ! Steam platformu ile ilgili elimize ulaşan bir gelişmeye göre Steam ciddi bazı para cezalarına çarpttırıldı.

Bilindiği üzere oyun oynayanlar artık teknoloji mağazalarına gidip DVD şeklinde kutulu oyun satın almak yerine Steam üzerinden online oyun satın alma eylemini daha fazla gerçekleştiriyorlar. Ürün kodu ile satın alınan oyunlar ile beraber Steam, zaman zaman çeşitli indirimler de ortaya koyuyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde gerçekleşirilen bir indirim de bunlardan birisi…

Steam, şu günlerde yeni yıl geleceği için güzel bazı kampanyalar geliştirdi ancak bu kampanyalar ters tepti. Steam, daha fazla gelir elde edeceğini zannederken ciddi sunucu problemleri yaşadı ve aynı zamanda oyuncular Steam’e ulaşamdıkları için ciddi bir para kaybı yaşamış oldu. Steam bunun üzerine bir darbe daha aldı. Gerçekleşen 20.000 civarı tüketici şikayeti üzerine Avustralya mahkemelerince Steam’e yönelik milyonlarca dolar para cezası uygun görüldü. Steam’e bu cezanın verilmesinin sebebi ise uygulamanın tüketicilerin haklarını kullanmalarını engellemesi. Mesela iade sürecinde Steam, iki saat içerisinde geri iade yöntemini uygulamadığı için çok eleştiri aldı ve bu konuda bir düzenlemeye giderek bunu geç  de olsa artık düzeltti. Steam’in söz konusu para cezasını ödeyip ödemeyeceği, itiraz yoluna başvurup başvurmayacağı ise büyük merak konusu. Ancak bu durum kuşkusuz oyun tutkunlarına olumsuz yönde bir etki ortaya koyabilir.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak