Sivas Kongresinin 97.Yılı Şerefine Kutlama !

Paylaş
 

Sivas Kongresi’nin 97. yılı kutlandı ! Cumhuriyet rejiminin temellerinin atıldığı önemli bir kongre olan Sivas Kongresi’nin 97. yılına özel bir program da gerçekleştirildi !

SİVAS KONGRESİ’NİN 97. YIL DÖNÜMÜ

Ülkemizde çok zor şartlar altından gerçekleştirilen Sivas Kongresi, Kurtuluş Savaşı sürecinde çok önemli bir rol oynamıştı. Cumhuriyet rejiminin temellerini atan en önemli kongrelerden birisi olarak nitelendirilen Sivas Kongresi aynı zamanda milli birlik ve beraberlik, tüm manda ve himayenin , işgallerin reddedildiği Türk vatandaşlarının özgür ruhunu temsil eden bir kongreydi. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas Kongresi ile ilgili söylediği çok önemli bir söz vardır; ‘Cumhuryetin temellerini burada attık !’

ERDOĞAN VE YILDIRIM KATILMADI

Sivas Kongresi’nin 97.yılının kutlandığı törene çok büyük bir ilgi vardı ancak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım törende yer alamadılar. İki lider törende okutulmak üzere kutlama mesajları gönderdiler. Tören sırasında Sivas valisi tarafından da önemli bazı açıklamalarda bulunuldu. Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Kongresi’nin önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Bu yazı 57 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak