Sigara ile Alakalı Son Nokta Diyanetten Geldi!

Paylaş
 

Diyanet İşleri Başkan yaptığı açıklamada Sigaranın haram olduğunun altını çizdi. Din görevlilerin bir araya geldiği toplantıda sigara ile alakalı açıklamalarda bulunuldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sigara ile alakalı açıklamalar yaptı. Erbaş ‘’Ülkemizde ve dünyada sigara için haram denmediği için dikkate alınmıyor. Sigara bağımlılığından insanları kurtarmamız gerekiyor. Sigara haramdır ve bunu millete anlatmamız gerekiyor’’ ifadeleri kullanıldı.

Erzincan Müftülüğü Konferans Salonu’nda din görevlileri bir araya geldi. Basın kapalı gerçekleşen toplantı hakkında internette bazı açıklamalarda bulunuldu. Erbaş yaptığı konuşmada, İslam öncesinde dünyanın her yerinde çok yanlış anlayışlar olduğu ve bunların benzerlerinin günümüzde de olduğu ifade edildi. Bağımlılık yapan maddelerden gençleri ve çocukları uzak tutma gerekliliğinin altı çizildi.

İfadelerde sigara kullanımı nedeniyle çok sayıda insanın öldüğü ve haram denmediği için sigara tüketiminin devam ettiği vurgulandı. Başkan Erbaş konuşmasının devamında sigaranın haram olduğunu söyledi. Aynı zamanda Erbaş Kur’an Kurslarının önemini de değindi. 4-6 yaş arası çocuklar için önemli bir imkan olduğunu ifade eden Başkan, çocukların ailelerine çağrıda bulundu.

Sigara ile alakalı tartışma uzun zamandır devam ediyor. Bu haber sonrasında sigaranın haram olduğuna kanaat getiren kesimin tepkisi merak ediliyor. Sigara kullanımının ülkemizde her geçen sene arttığı ifade edilmektedir. Sigaranın sağlığa olan zararı herkes tarafından biliniyor.

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir