Özel Hastanelerde Ücretsiz Kanser Tedavisi Verilecek !

Paylaş
 

Türkiye’de sağlık hususunda önemli bir gelişme yaşanıyor. Elimize ulaşan bilgiye göre artık özel hastaneler ücretsiz bir biçimde kanser tedavisi verecek.

SAĞLIK ALANINA ÖNEMLİ YATIRIM

Bilindiği üzere kanser bir insan için en ölümcül hastalıkların başında geliyor. Sağlık alanında genelde maalesef vatandaşlar ücretsiz bir biçimde tedavi göremiyor. Ancak bundan sonra özellikle kanser tedavisi hususunda devlet, sadece devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde de vatandaşlara bir kolaylık sağlayacak. Elimize ulaşan verilere göre devlet tarafından sağlık alanına ciddi yeni bir yatırım yapılıyor ve bu yatırım sayesinde bir kanser hastası vatandaş, özel hastanede dahi tedavi görse tüm masrafları devlet tarafından karşılanacak.

AMELİYAT MASRAFI , İLAÇ MASRAFI DA DAHİL

Söz konusu ücretsiz tedavinin en önemli yanlarından birisi ise kanser tedavisi boyunca özel hastanelerin ameliyat masrafı ve ilaç masrafı da dahil vatandaştan herhangi bir ücret talep edemeyecek oluşudur.

DÜZENLEMENİN BİR SEBEBİ DE ÖZEL HASTANELERİN AYKIRIKLARI

Yeni projenin gerçekleştirilmesindeki en önemli amaç vatandaşa kolaylık sağlamakken bir diğer önemli amaç ise özel hastanelerin şuan da mevcut yasaya aykırı davranmasıdır. Örneğin bir hastane, türüne göre bir kanser tedavisi için en fazla 10 Bin TL alması gerekirken bazı özel hastaneler bu rakamın iki katı fazlasını dahi hastadan isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda hastalar çok zor durumda kalıyor. Aynı zamanda bu yeni düzenleme ile beraber özel hastaneler sadece zenginler içindir algısı da kırılabilir.

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak