Nokia Klasik Tuşlu Cep Telefonu İle Dönüş Yaptı !

Paylaş
 

Microsoft ile yaptığı anlaşmaların bitmesinin ardından akıllı telefon dünyasına nasıl bir dönüş yapacağı büyük merakla beklenen Nokia, akıllı telefonlar hususunda çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda eski efsanevi cep telefonlarından birisini piyasaya sürerek ilginç bir nostaljik giriş yaptı. Nokia, 150 ismini verdiği yeni klasik tuş takımlı cep telefonunu tanıttı.

AKILLI TELEFON DEĞİL

Nokia 150, bir akıllı telefon değil ve günümüzün bazı özelliklerinden mahrum bir telefon. Nokia 150’de fiziksel tuş takımı yer almakta ve Nokia 150, 2.4 inch boyutunda bir ekrana sahip olmaktadır. Telefonun çözünürlüğü ise 320×240 piksel şeklindedir. T9 destekli klavyesi bulunan Nokia 150, VGA çözünürlükte LED flaş arka kamera ile pazarda yerini alacak. Aynı zamanda ürünün batarya değerinin 1020 mAh olduğu, telefonun bir işlem yapmaksınız toplam da 31 gün bekleme süresine sahip olduğu, 22 saat de konuşma süresinin bulunduğu bilgisine ulaşıldı. MP 3 oynatabilen cep telefonunda MP 4 desteğine yer verilmiyor. Telefon, Bluetooth 3 desteğine sahip. MicroSD kart desteği bulunan cep telefonu, Nokia Series 30+ bir OS ile karşımıza çıkacak.

FİYATI SADECE 26 DOLAR

Elimize ulaşan bilgiye göre Nokia 150’nin fiyatı son derece uygun olacak. Ürün 26 Dolar fiyat etiketinden satışa sunulacak. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belirsizliğini korumakta.

Sonuç itibariyle Nokia, güçlü bir akıllı telefonla sektöre tekrar ‘Merhaba’ demek yerine eski nostaljik telefonlarını andıran, yeni bir klasik tuşlu cep telefonu ile giriş yapmış oldu.

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak