Kayseri’de Askerlere Yönelik Terör Saldırısı

Paylaş
 

Kayseri ilinde askerleri hedef alan teröristler, komando eğitimi alan askerlere saldırdılar. Çarşı iznine çıkmakta olan askerlerin aracına saldırı yapan teröristler, onlarca askeri şehit etti ve onlarca da askerimiz yaralandı.

13 ŞEHİT 55 YARALI VAR

Gerçekleştirilen saldırı sonucunda şuana kadar 13 şehidin olduğu ve aynı zamanda yaralı sayısının 55 olduğu bilgisine ulaşıldı. Daha önce yaralı sayısı 48 olarak açıklanmıştı ancak yanlış bilgi verildiği öğrenildi. Yaralı sayısı son olarak 55 olarak açıklandı. Yaralıların bazılarının durumlarının çok ağır olduğu,bu yüzden de şehit sayısının önümüzdeki süreçte daha da artacağı tahmin edilmekte. Yaralananların içerisinde askerler dışında sivillerin de olduğu bilgisine ulaşıldı.

SEFERBERLİK

Yapılan saldırının ardından hükümet tarafından seferberlik çağrısında bulunuldu. Teröre lanet ifadelerine yer verildi.

KIZILAY CEPHESİNDEN ÇAĞRI

İnsanı yardım kuruluşlarından Kızılay, şuan da yaralılar için kan ihtiyacının söz konusu olmadığını ancak yinede pek çok gönüllüyü kan merkezlerine kan vermek amacıyla beklediklerini kaydetti.

ORTA DOĞUNUN TERÖR ÖRGÜTLERİ TÜRKİYE’Yİ HEDEF SEÇTİ

Türkiye’nin son zamanlarda yurt dışında gelişen olaylara fazla müdahale etmesi ile beraber terör örgütlerince daha fazla hedef seçilmesi hususu Recep Tayyip Erdoğan tarafından da doğrulandı. Recep Tayyip Erdoğan, şuan da Türkiye’nin eylemlerinden rahatsız olan bölgedeki terör örgütlerinin planlı olarak Türkiye’yi hedef aldıklarını, Türkiye’ye zarar vermeyi amaçladığı açıklandı. Recep Tayyip Erdoğan tarafından milli beraberlik , kararlılık vurguları yapıldı.

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak