Kaplan Bakıcının Hayatını Kurtardı !

Paylaş
 

Hayvanat bahçesindeki kaplandan bakıcısını korumaya yönelik kahramanca hareket… Meksika’nın başkentinde akıl almaz olay ! Bir kaplan bakıcısına saldıran başka bir hayvanı önledi.

Hayvanlar ile insanlar arasında kurulan dostluklar hep dikkat çekmiştir. Özellikle de bazı hayvanların sahiplerini koruma iç güdüsüne sahip olmaları son derece enteresan. Bu husus ile ilgili yeni bir olay Meksika’da gerçekleşti. Meksika’da ortaya çıkan ilginç olayda hayvanat bahçesinde çalışmakta olan, aslanların , kaplanların ve leoparların bakımıyla sorumlu olan bir bakıcı ilginç bir an yaşadı. Bakıcı hayvanlar ile ilgilenirken arkadan Leopar tarafından saldırıya uğruyorduki hiç umulmayan bir koruma güdüsü meydana geldi !

KAPLAN BAKICIYI KORUDU

Bakıcı aslanları sevdiği sırada arkasından bir hamle yapan leopar hiç ummadığı bir şekilde kaplanın hamlesi ile karşılaştı. Bakıcının arkasından saldırı yapan leoparı kaplan durdurdu ve sahibini korudu. Adeta bir kahramanlık sergileyen kaplanın hamlesinden sonra bakıcı olayı hemen fark etti ve hayvanları sakinleştirmek için yoğun bir çaba harcadı.

Bu yazı 67 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak