İstanbul’da Melek Yatırımcılarla Girişimciler Bir Araya Geliyor

Paylaş
 

Dünyadaki en büyük sermaye ve yatırım piyasaları topluluğu olan Dünya Melek Yatırım Forumu, milyarlarca dolar sermayeyi yöneten melek yatırımcıları İstanbul’da bir araya getirecek. Yüzlerce melek yatırımcı İstanbul Swissotel’de buluşacak. Anadolu Ajansı’nın katkılarıyla melek yatırımcılar 18-19 şubatta İstanbul’da bulunacaklar. Dünya Melek Yatırım Forumu, 80 ülkeden katılan bin üzeri delege ile Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi yapılacak.

Dünya Melek Yatırım Forumuna, borsa temsilcileri, varlık fonu ve ortak yatırım fonları temsilcileri, özel banka temsilcileri ve 100 milyon doların üzerinde değere sahip şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılması bekleniyor. Dünya Melek Yatırım Forumu, İstanbul’u melek yatırımcılık konusunda dünyanın önde gelen konumlarından biri haline getirmeyi amaçlıyor.

Yarın yapılacak olan kongrede Bakanlar Yuvarlak Masası’nda kitlesel fonlamanın dünyanın en büyük 20 ülkesinin bulunduğu G20 gündeminde üst sıralara taşınması için beyin fırtınası yapılacak.

Yapılan kongrenin ardından küresel fon bulma sahnesi ile girişimcilere fikirleri için gerekli olan sermayeyi bulma fırsatı da sunulacak. Ayrıca dünyanın dört bir yanından katılım sağlayan Start up’lar ana sahnede hazırladıkları sunumu yaparak işlerini daha fazla büyütebilmek için finansman sağlamaya çalışacak.

Ayrıca kongrede düzenlenen Küresel Fon Bulma aşamasında girişimciler, melek yatırımcıları etkilemeye çalışarak fon bulmaya çalışacak. Böylece gerçekten önemli fikirleri olan girişimciler aradıkları fona melek yatırımcıları etkileyerek ulaşmaya çalışacaklar.

Melek yatırım piyasası oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Küresel bağlamda çalışmalar yapan Dünya Melek Yatırım Forumu, Avrupa’da erken dönem yatırımlarının yüzde 90’dan fazlasına finansman olmaktadır. Şu an için Avrupa’da Melek Yatırım piyasasının büyüklüğü 9,8 milyar avroyu bulmuştur. Bu rakamlar ABD ve Kanada gibi diğer daha gelişmiş ülkelerde 26 milyar dolar seviyesini aşmış durumdadır.

Önümüzde ki 5 ile 7 yıl içerisinde Melek Yatırım piyasasının 250 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olması bekleniyor.

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak