İstanbul’da Bombalı Saldırı Gerçekleştirildi

Paylaş
 

İstanbul’da, dün akşam oynanan Beşiktaş – Bursaspor maçının ardından terör mensuplarınca bombalı saldırı gerçekleştirilmiş vaziyette.

Dün akşam Süper Lig mücadelesinde Beşiktaş ile Bursaspor, Vodafone Arena’da karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki maç sona erdikten sonra taraftarlar stadyumdan dağılırken iki ayrı yerde patlamalar gerçekleşti.

BİRİSİ CANLI BOMBA DİĞERİ ARAÇLA SALDIRI

Elimize ulaşan bilgiye göre iki saldırıdan birisi bomba yüklü araç şeklinde gerçekleştirildi. Diğer saldırı ilk saldırıdan yaklaşık olarak 45 saniye sonra yapıldı. Diğer saldırıda ise bir canlı bomba polis memurlarınca farkedildi ve ardından kendini patlattı. Patlamalar sonucunda iki metrelik çukur oluştuğu bilgisine de ulaşıldı. İki patlamanın ardından çevrede silah sesleri gelmesi ise bir çatışmanın olup olmadığı yönünde merak uyandırsa da elimize ulaşan bilgiye göre polisler havaya ateş açtılar. Yani ortada bir çatışma durumu ikinci bir açıklamaya kadar gözükmüyor.

38 ŞEHİT VAR VE ŞEHİTLER ARTABİLİR

Gerçekleştirilen saldırıların bilançosu çok ağır oldu. Elimize ulaşan bilgiye göre şuana kadar şehit sayısı 38’e ulaştı ve yaralı sayısı ise 155… Yaralı sayısı çok fazla olduğu için büyük bir olasılıkla şehit sayısının ilerleyen saatlerde daha da artacağı tahmin ediliyor.

İKİ BEŞİKTAŞ ÇALIŞANI ŞEHİT OLDU

Saldırılan sonucunda iki Beşiktaş çalışanında olay yerinde şehit olduğu bilgisine ulaşıldı. Patlamalarda Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu şehit oldu.

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak