İstanbul’a 2 metro daha geliyor!

Paylaş
 

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı ve İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hatları imar planı, İBB meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye meclisi, ulaşım hakkında yeni bir karar daha aldı. Daha sonraki açıklamalar ile İstanbul-Havalimanı- Halkı Metro hattı ve Gayrettepe- İstanbul Havalimanı metro hattı projelerinin imar planlarının onay aldığı ifade edildi. İBB, Şubat ayı toplantısında, yeni havalimanına gidecek olan 2 metro hattının planları üzerinde çalışmalar yaptı.

Yapılan çalışmalarda güzergahlar hakkında bazı değişimler yapıldıktan sonra, son karar verildi. Meclis’e gönderilen imar planları ile alakalı hazırlanan raporda, bu iki hattın faaliyete geçmesi halinde ulaşım sorununun büyük bir ölçüde çözüleceğini ifade etti.

Hızlı Konkorlu Toplu Ulaşım Yapılacak

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Projesi’nin raporunda, bu metro hatları hakkında revizeler yapıldığı ifade edildi. Bu revize sayesinde söz konusu ulaşım daha rahat bir şekilde sağlanacak.

İki raporda da, bu çalışmalar tamamlandığında Gebze-Halkalı-Marmaray hattı ile entegre olarak İstanbul tamamında yerleşim birimlerini İstanbul Havalimanı ile bağlanacağı ifade edildi. Bu şekilde ulaşımın oldukça rahatlayacağının altı çizildi.

İstanbul içinde ulaşım hakkında yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yenilikler ile İstanbul’da ulaşımın oldukça rahatlayacağı ifade edildi. Yeni çalışmalar sonrasında, İstanbul içinde çok fazla zaman alan yolculuklarının süresinin de büyük ölçüde azalması bekleniyor.

Bu yazı 4 kere okundu.
Etiketler:
ibb ulaşım
  • Site Yorum

Bir yorum bırak