IŞİD’e 150 Bin TL Ödeyip Gelini Ve Torununu Kurtardı

Paylaş
 

Konya ilinde yaşamakta olan 28 yaşındaki Sedat M., evli ve bir çocuk sahibiydi. Ailesi ile beraber IŞİD terör örgütüne katıldılar. Ailesini alarak IŞİD’e katılan Sedat M.’nin babası, bir süre sonra IŞİD örgütüne bağlı şahıslarca arandı. Sedat M’nin babası bu telefon görüşmesinde oğlunun öldüğü, gelininin ve torununun durumunun iyi olduğu haberini aldı. Oğlunun öldüğü şokunu atlatır atlatmaz harekete geçen baba, gelini ve torununu kurtarmaya çalıştı ve 150 Bin TL karşılığında gelini ve torununu Türkiye’ye tekrar getirdi.

GELİN İLK BAŞLARDA GELMEK İSTEMEMİŞ

Ölen Sedat M’nin babası, gelininin ilk başta IŞİD yönetiminde mutlu olduğunu Türkiye’ye gelmek istemediğini, gelinini aradığında kendisine burada tam olarak İslam dinini yaşadığını ve kesinlikle dönmeyeceğini söylediğini anlattı. Ancak aradan geçen belli bir zaman sonra gelinin kendisini arayarak ağlamaklı bir biçimde dönmek istediğini söylediğini, ardından da gelini ve torununu kurtarmak için harekete geçtiğini ifade etti. Evini satarak 150 Bin TL bulan yaşlı adam, ardından gelinini ve torununu kurtardı ancak gelininin psikolojisinin çok bozuk olduğunu söylüyor. Gelininin kendisiyle iletişim kurmadığını ve tedaviyi de hep reddettiğini belirtiyor.

 

OĞLUNUN ÖLDÜĞÜNE İNANMIYOR

Acılı baba, IŞİD örgütünce kendisine öldüğü söylenmiş olan oğlunun mezarını göremediğini, yani oğlunun öldüğüne inanmadığını söylüyor. Gelininin de olay ile ilgili herhangi bir şey anlatmadığını ifade eden acılı baba, bu olayın peşinden de koşacağını, oğlunun ölüp ölmediğini net olarak öğreneceğini söyledi.

 

Bu yazı 8 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak