Hulusi Akar’dan Fırat’ın Doğusu Hakkında Önemli Açıklama!

Paylaş
 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gün içinde ABD’nin Suriye temsilcisi ve ABD Savunma Bakanlığı yetkisi ile bir araya geldi. Akar toplantıda yaptığı açıklamada ‘’ Fırat’ın doğusunda 440 km sınır hattında oluşacak olan bölgede YPG olmamalı ve güvenlik Türkiye tarafından sağlanmalı’’ ifadelerini kullandı.

Hulusi Akar, ABD Suriye Temsilcisi ve ABD Savunma bakan vekili ile özel olarak görüştü. Bu görüşmede kritik konulara değinildi. Milli Savunma Bakanı Akar, Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen oturma katıldı. Bu kapsamda ikililer özel olarak da görüşme yaptı.

Akar, görüşmede PKK’lıların Kürt kardeşlerimizi temsil etmediğinin altını çizdi. ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerde en büyük engellerden birinin PKK olduğunu ifade eden Hulusi Akar, bu konuda Türkiye’nin önlemler alması gerektiğini ifade etti.

”Bölge Türkiye Tarafından Korunmalı”

Hulusi Akar bu bölgenin Türk Askerler tarafından korunması gerektiğinin altını çizdi. Akar ‘’ Fırat’ın doğusunda yer alan 440 km sınır hattında oluşacak güvenlik bölgesinde YPG yer almamalı ve bu bölgede güvenlik Türkiye tarafından sağlanmalı’’ dedi.

Akar aynı zamanda S-400 füze savunma sistemi alımı ile alakalı olarak bunun tercih değil zorunluluk olduğunun altını çizdi. Hava ve füze tehdidine karşı, Türkiye’nin korunmasının zorunlu olduğunu ifade eden Savunma Bakanı Akar, gerekli görüşmelerin devam ettiğini vurguladı.

Bu yazı 1 kere okundu.
Etiketler:
akar hulusi akar pkk terör
  • Site Yorum

Bir yorum bırak