Hakkari’de Çatışma Meydana Geldi

Paylaş
 

Hakkari ilimizde terör örgütü mensupları ile güvenlik güçlerimiz arasında çatışma meydana geldi.

HAKKARİ’DE SALDIRI

Hakkari , Şemdinli’de askeri üse terör mensupları tarafından yeni bir saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırı sonucunda çıkan çatışmalarda iki askerimizin yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Yaralananların birinin üstteğmen, birinin ise er olduğu öğrenildi. Öte yandan çatışmalar sonucunda 4 terörist etkisiz hale getirilmiş vaziyette.

Saldırının ardından meydana gelen gelişmelerde güvenlik güçlerimiz alarma geçti ve bölgede başlatılan geniş çaplı harekat sonucunda toplam öldürülen terörist sayısının 6 olduğu bilgisine ulaşıldı.

SİİRT’TE PATLAMA

Köy korucularına yönelik Siirt ilimizde yeni bir saldırı meydana geldi. Terör üyesi mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırı köy korucularını taşıyan bir minübüsün yoldan geçişi sırasında yapıldı. El bombası ile yolda gerçekleştirilen saldırı minübüsün içerisinde yer alan köy korucularına yoğun hasar verdi. Beş köy korucusunun yaralanıp hastaneye kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı. Yaralıların iyileşmesi amacıyla yoğun bir tedavi, seferberlik başlatıldı. Saldırıyı gerçekleştiren hain teröristlerin yakalanması amacıyla da yoğun bazı çalışmaların başladığını ifade edelim.

 

Bu yazı 66 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak