Hakkari Ve Van’da Çatışmalar Meydana Geldi !

Paylaş
 

Hakkari ve Van illerinde yoğun çatışmaların meydana geldiği bilgisine ulaşıldı. Çatışmalar sırasında şehit ve yaralılarımızın olduğu öğrenildi.

Hakkari ilimizde başlatılan yoğun operasyon sonucunda 20 teröristin ölü olarak ele geçirildiği bilgisine ulaşıldı. Hava destekli olarak gerçekleştirilen operasyonda maalesef şehit ve yaralılarımız da bulunuyor. Çatışma sonucunda iki askerimizin şehit olduğu, altı askerimizin de yaralandığı öğrenildi. Hakkari merkezine bağlı çeşitli bölgelerde de yoğun operasyonlara başlandığı elimize ulaşan bilgiler arasında.

SAYI YİRMİDEN FAZLA DA OLABİLİR !

Hakkari Valiliği yetkilileri tarafından gerçekleştirilen açıklamada öldürülen terörist sayısının ilk belirlemelere göre yirmi olduğu, ancak yirmiden fazla teröristin öldürüldüğünün tahmin edildiği ifade edildi.

VAN’DAN DA ŞEHİT HABERİ GELDİ

Hakkari’de çıkan çatışmaların benzeri Van’da da yaşandı. Van ilimizin Çaldıran ilçesinde teröristlerle çatışmaya girildi. Çatışmalar sırasında 3 korucunun şehit olduğu, 4 korucunun ise yaralandığı bilgisine ulaşıldı.  Daha önce’de aynı noktalarda çeşitli şehit haberleri elimize ulaşmıştı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

Bu yazı 75 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak