• DOLAR
  3,0940
  % 0,1197
 • EURO
  3,3938
  % 0,0339
 • ALTIN
  124,5827
  % 0,1768
 • BIST
  77.554
  % 0,9685
Google artık daha akıllı olacak

Google artık daha akıllı olacak

Dünyanın en gelişmiş arama motoru olan Google , arama sonuçlarını daha da geliştirmiş hale getirmek için son derece tarihi adımlar atmaya hazırlanıyor.

Google arama motorundan sorumu yönetici olan Amit Singhal , Bu ayın sonuna doğru görevi bırakmaya hazırlanıyor. Amit Singhal ‘in yerini alacak isim için bir süredir arayışta olan Google, aradığı ismi yapay zeka bölümünde buldu. Google’ın yapay zeka bölümünün lideri olan John Giannandrea, önümüzdeki aydan itibaren şirketin en büyük departmanı olan arama motorunun başına geçecek. John Giannandrea’nın arama bölümünün başına geçmesiyle birlikte, arama motorunda önemli değişikliklere gidilmesi an meselesi.

Yapay zeka , ilerleyen zamanlarda vazgeçilmez bir unsur haline gelecek. Yapay zekaya uzun zamandır yüksek oranda yatırımlar yapılıyor. Yatırım yapanların başında ise Google bulunuyor. Giannandrea’nın arama motorunun başına geçmesi ile , Google bugüne kadar yapay zeka alanına yaptığı yatırımları bu alanda kullanarak daha verimli sonuçlar alma peşinde. Yapılacak değişliğin başında , arama motoru sizin yazdığınız birşeyi bulan bir araç olmaktan çıkarak, değişik durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri size sunan gelişmiş bir asistana dönüşecek. Yeni yöneticinin Google arama sonuçlarına olumlu ve ya olumsuz yararlarını zaman gösterecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • YENİ
 • YORUM
Bumerang - Yazarkafe