Google Allo Kullanım Oranları Hayal Kırıklığı Yarattı

Paylaş
 

Google tarafından büyük umutlarla oluşturulan sohbet uygulaması Google Allo şuana kadar popülerleşmeyi başaramadı.

Bilindiği üzere akıllı telefonlar günümüzde oldukça popüler durumdalar ve giderek akıllı telefonlara olan ilgi daha da artıyor. Artık insanlar operatörlerin sunduğu SMS mesajlaşmalarını kullanmak yerine WhatsApp gibi online sohbet uygulamalarını kullanmayı tercih ediyorlar. Özellikle de artık bu tarz uygulamalara sesli ve videolu görüşme özelliği de gelmesiyle beraber insanlar internet paketleri ile tüm işlerini halledebiliyor, ayriyetten SMS ve çağrı hakkında ihtiyaç duymayabiliyor. Bu güzel hizmeti sunmak isteyen markalardan birisi olan Google, bu alanda Google Allo ile karşımıza çıkmıştı.

BEKLENENİ HENÜZ VEREMEDİ

İlk çıktığı zamanda Google Play Store üzerinde oldukça ilgi gören bir uygulama olan Google Allo, şuan da unutulmaya yüz tutulmuş durumda. Çünkü elimize ulaşan bilgilere göre son dönemde Google Allo indirme oranları çok ciddi ölçüde az seyrediyor. Özellikle de WhatsApp gibi sohbet uygulamalarının popülerliği ile karşılaştırıldığında Google Allo, Google tarafından üretilmiş bir yazılım olmasına rağmen henüz daha ses getirmeyi başaramadı.

REKABET KIZIŞABİLİR

Google’ın yenilikçi teknolojiyi destekleyen bir şirket olduğunu biliyoruz ve bu durum hiç kuşkusuz önümüzdeki süreçte rekabetin daha da kızışacağının habercisi. Bu rekabet WhatsApp sahibi Facebook ile Allo sahibi Google arasında gerçekleşecek. Hangisinin galip ayrılacağını zaman gösterecek ancak Allo ilk roundu kesinlikle kaybetti.

 

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak