Facebook yeni hedefini açıkladı

Paylaş
 

Sosyal Medya devi Facebook , 2030 yılına 5 milyar aktif kullanıcı sayısı ile girmeyi planlıyor.

facebook-plan

Facebook ‘un 12. yıldönümü için düzenlenen bir etkinlikte konuşan Mark Zuckerberg , sosyal ağ için oldukça iddialı hedefleri olduğunu söyledi.  Facebook Ceo’su 2030 yılı itibarı ile 5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyor. Mark Zuckerberg’in hedeflediği bu rakam , BM ‘in 2030 ‘da 8.5 milyara ulaşacağını öngördüğü dünya nüfusunun %60’ına tekabul ediyor.

Herkesin sosyalleşme amacıyla kullanıldığı Facebook , yeni hedeflerin her zaman insanlık adına olacağını bir kere daha vurguladı. Herkesin etkileşimi adına bu süreci , o noktaya getirmek istediğini dile getiren Zuckerberg “”bunu başarabilmek için dünyanın dört bir yanında hükümetlerle ve farklı firmalarla işbirliğine gideceklerini” ifade etti.

 

İnternet.ORg ile internet hizmetinin henüz ulaşılmadığı coğrafyalarda ücretsiz bağlantı olanağını götürme hedefleniyor. İnternet.org , mısırda tamamen erişime kapatıldı ve Hindistan’da yasaklanmıştı.

Facebook 2015 yılında mülteci kamplarına da internet erişimi sunmak amacıyla , bazı bölgelere bağlantı ulaştırmak için güneş enerjisi ile çalışan drone’lardan faydalanabileceğini belirtti.

 

Bu yazı 251 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak