Euro 2024 Türkiye’ye Siyasi Nedenlerden Dolayı Verilmedi

Paylaş
 

Almanya Futbol Federasyonu 2. Başkanı Eugen Gehlenborg yaptığı açıklamada, Euro 2024 şampiyonasının neden Türkiye’ye verilmediğini açıkladı. Almanya kanadından yapılan bu açıklama ile, turnuvanın Türkiye’ye verilmeme nedeni siyasi olaylar olarak ifade edildi. Aynı zamanda Mesut Özil hakkında önemli ifadelere de alman basınında yer verildi.

Türkiye’de Kritik Süreç

Almanya Futbol Federasyonu ikinci başkanı katıldığı bir galada yaptığı açıklamalar ile dikkat çekti. Gehlenborg yaptığı açıklamada Euro 2024’ün hangi ülkede yapılacağını belirlime süreci hakkında önemli bilgiler verdi. Almanya’nın alt yapısının güçlü olduğunu ve Türkiye’de siyasi olumsuzluklar olduğuna dikkat çeken başkan, turnuvanın Almanya’ya verilmesini bu nedenlere bağladı. Yapılan açıklamalarda Almanya’nın daha güvenli bir ülke olmasının etkili olduğu belirtildi.

Almanya Kanadından ‘Özil’ Açıklaması

Gehlenborg, Türk gençlerinin çok güçlü ve hırslı olduğuna dikkat çekerken, Mesut Özil hakkında da önemli ifadeler kullandı. ‘’ Alman Federasyonu Özil ile iletişime geçmek istedi fakat danışmanları Mesut’u yanlış yönlendirdi. Bu nedenle kritik bir süreç yaşandı. Yaşanan tatsızlığın giderilmesi için daha kararlı adımların atılması gerekirdi’’ ifadesi kullanıldı.

Yapılan bu açıklamalar, yaşanan bu tiyatronun gün ışığına çıkmasına neden oldu. Kritik bu süreçte ülkemizin atacağı adımlar çok kritik. Euro 2024 Almanya’da düzenlenecek. Yapılan bu açıklamalara Türkiye’den ne cevap geleceği merak konusu. Sitemiz üzerinden bu kritik süreç hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.

Bu yazı 3 kere okundu.
Etiketler:
türkiye
  • Site Yorum

Bir yorum bırak