Erzurum’daki Salgının Nedeni Belli Oldu

Paylaş
 

Erzurum ilimizde salgın çıktı. İl içerisinde yüzlerce kişinin hastaneye aynı şikayetlerden dolayı aynı süre zarflarında başvurması valiliği harekete geçirdi. Valilik beklenen açıklamayı yaptı ve hastalığın sebebi de belli oldu.

ERZURUM’DA SALGIN !

Erzurum ilimizde şu sıralar bir salgın ortaya çıkmış durumda. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 600 kişi hastaneye aynı şikayetlerden başvurdu. Şikayetler ise yüksek ateş ve ishaldi… Vatandaşların bu şikayetleri kapmış oldukları bir virüsten dolayı ortaya çıkmıştı. Bu başvuruların sadece Erzurum ilinde bu şekilde yoğun olması yetkilileri de harekete geçirdi. Sözkonusu virüsün nereden bulaştığı öğrenildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu tarafından sebep açıklandı. Seyfettin Azizoğlu salgının şebeke suyundaki klor miktarı oranının düşüklüğü nedeniyle ortaya çıktığını ifade etti.

HALK SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun yaptığı açıklamadan sonra Halk Sağlık Müdürü Serhat Vançelik’in açıklamalarına da ulaşıldı. Serhat Vançelik yapmış olduğu açıklamada söz konusu sorunun saptandığını ve yeterli klormanın söz konusu bölgeye yapıldığını söyledi. Kısa bir süre içerisinde salgının sona ermesi ve halkın rahat rahat şebeke suyu tüketmesi bekleniyor.

 

Bu yazı 66 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak