Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Yeni askerlik sistemi ile alakalı tüm detayları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerliğinin kalıcı hale geleceğini ifade etti. Bedelli askerlik sürecinde 1 aylık eğitimini tamamlayan herkes terhis edilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de yaptığı açıklamalarda, bedelli askerlik ile alakalı detaylı açıklamalarda bulundur. Milletin menfaatini göz önünde bulundurarak bu kararların alındığını ifade eden Erdoğan, şu an devam eden bedelli askerlik sürecinin, daha sonra ki zaman diliminde de süreceğini ifade etti. Erdoğan aynı zamanda profesyonel askerlik hakkında da önemli ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı ; ‘’Bedelli askerlik, Türk ordusunun personel ihtiyacına göre belirlenen rakamla sınırlı olacak ve uygulama kapsamında düzenli hale gelecek.  Bundan sonra sürekli bedelli askerlik çıkacak mı diye sorulmasına gerek kalmayacak. Eğitim durumunda bakılmaksızın, isteyen herkes bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilecek.  1 ay süren temel eğitimin tamamlayan herkes terhis edilecek’’ ifadelerine yer verdi.

Erdoğan bu açıklama ile, şu an da bedelli askerliğe yaşı tutmayan vatandaşların içine su serpti. Bedelli askerlik ücretinin ise sabit bir formül üzerinden hesaplanacağını ifade etti. Buradan gelen paranın ise, eğitim dönemleri haricinde maaşlı çalışan personellerin maliyetini çok fazlasıyla çıkardığı ifade edildi. Bedelli askerliğin yük olmaktan çıktığı Cumhurbaşkanı tarafından vurgulandı. Şu anda bedeli askerlik süreci devam ediyor. Önümüzde dönemlerde neler olacağı merak konusu.

Bu yazı 2 kere okundu.
Etiketler:
asker balıkesir er
  • Site Yorum

Bir yorum bırak