Emektar İşçinin Cesedi Yaklaşık Bir Ay Sonra Bulundu

Paylaş
 

17 Kasım 2016 tarihinde Siirt ilinde heyelan nedeniyle gerçekleştiği öğrenilen maden faciasının ardından işçilerden birinin cesedine ulaşıldı.

17 Kasım 2016 tarihinde Türkiye’de bir yeni maden faciası daha yaşanmıştı. Siirt ilinde bulunan özel bir maden işletmesinde heyelanın oluşması nedeniyle bir kaza meydana gelmiş ve işçiler göçük altında kalmıştı. Yerin altındaki işçilerin çıkarılmaya çalışılması yaklaşık bir ay önce devam etmekteydi.

YAKLAŞIK BİR AY SONRA CESEDİNE ULAŞILDI

Elimize ulaşan bilgiye göre söz konusu maden faciası sırasında madenin içerisinde iki işçi bulnmaktaydı ve bu iki işçiden birisi olan Halil Beşer’in cesedine yeni ulaşılabildi. 17 Kasım tarihinde gerçekleşen felaketten yaklaşık bir ay sonra cesedi çıkarılan Halil Beşer için çok geçti. Emekçinin cesedi Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

İBRAHİM KILINÇ’A DA ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR

Siirt’de meydana gelen felakette Halil Beşer ve İbrahim Kılınç’ın hayatı tehlikedeydi ve 26 yaşındaki Halil Beşer’in cansız bedenine ulaşılmasına rağmen henüz 21 yaşındaki İbrahim Kılınç’a ulaşılamıyor.  Şuan da ekipler tarafından diğer isim olan 21 yaşındaki İbrahim Kılınç’a erişilebilmek için çalışmalar sürüyor.

PEK ÇOK İLDE ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTE

Sadece Siirt ilinde değil pek çok ilde maden işletmelerinde gerçekleşen kazalardan ötürü ölmüş olabileceği düşünülen işçilerin cesetleri aranmaya devam ediliyor. Toplamda 213 iş makinesinin yanında aynı zamanda Jandarma’ya bağlı görevliler olay yerlerinde bulunuyor.

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak