• DOLAR
  3,0940
  % 0,1197
 • EURO
  3,3938
  % 0,0339
 • ALTIN
  124,5827
  % 0,1768
 • BIST
  77.554
  % 0,9685
Deprem, Tavyan’da üretimi kısıtlayacak!

Deprem, Tavyan’da üretimi kısıtlayacak!

Cumartesi sabah erken saatlerde gerçekleşen Tayvan depremi , teknoloji üreticilerinin az da canını sıkacağa benziyor.

Tayvan merkez ülkeye 30 kilometre olana Tainan’da ki sismik hareketler , ülkede büyük bir problem oluşturdu. Uzak Doğu ülkesi , 6,4′ lük ortalamanın üstünde güçlü bir deprem meydana geldi. Oluşan depremde iki kişi hayatını kaybetti. Komutlar ve fabrikalarda maddi hasarlar meydana geldi. Komutlar ve Fabrika ‘da oluşan bu zararlar devlet tarafından karşılacağı belirtildi.

Ülkenin en büyük teknoloji üreticisi konumunda yerini alan Apple , Samsung , LG gibi firmalara yonga üreten Taiwan Sem Semiconductor Manufacturing Co. depremde zarar gören firmalar arasında. Şirket yetkililerin yaptığı açıklamaya göre , birkaç günlüğü üretime ara verildiği açıklandı.

tayland-intel-amd

Reuters’ın açıklamasına göre , iki ölümün yanı sıra 100’den fazla kişi de affetten yaralı bir şekilde kurtuldu. Uzak Doğu ülkesinde yaşanan bu talihsiz olay , ilk yaşanan vakaa değil. Deprem kuşağı üzerinde yer alan 1999 ‘da yaşanan büyük deprem meydana gelmiş ve talihsiz şekilde , 2400’ü aşkın insan yaşamını yitirmişti. Yaşanılan deprem sonrasında teknoloji dünyasında da bir çok alanda sarsıntılar meydana gelmiş özellikle , Acer gibi dünya devlerinin üretim hacminde ise büyük bir azalma oluşmuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • YENİ
 • YORUM
Bumerang - Yazarkafe