Denizbank El değiştiriyor

Paylaş
 

Denizbank’ın ortaklarından Rus Sberbank, bu sene ilk çeyreğin sonunda kadar Denizbank’ı Emirates NBD Bank’ satmayı hedefliyor.

Rusya’nın en büyük bankası konumunda olan Sberbank’ın CEO’su German Gref, Rus Yatırım Formu’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Denizbank’ı bu sene yılın ilk çeyreğinde satmayı planladığını ifade etti. Alınan bu karar sonrasında, Denizbank’ın Dubai merkezli Emirates NBD Bank’a satılması gündeme geldi.

Sberbank’ın Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcısı Lev Hasis, Ocak ayının sonunda yaptığı açıklama ile, Denizbank2ın satılması için Birleşik Arap Emirlikleri’nin düzenleme kuruluşundan Şubat ayı sonuna kadar onay almayı umduklarını ifade etti. Diğer düzenleme kuruluşlarından gerekli onayın alındığı daha önce ifade edilmişti.

Denizbank Enerjisa ile İş Birliği İçinde

Denizbank ve Enerjisa daha önce iş birliği içine girmişti. 14 ilde elektrik faturasını fastpay uygulamasından ödeyecek tüketicilere, ayda 10 TL’ye kadar fatura tutarının %10u oranında iade avantajı olmak üzere önemli bir iş birliğine imza attı.

Denizbank, Teknoloji ve inovasyondaki bilgi birikimi ile insan hayatını kolaylaştıran bir uygulamayı harekete geçirdi. 14 ilde 9.2 milyon abonesi olan ve 20 milyon aşkın müşteriye elektrik tedariki sağlayan Enerjisa,  satış şirketleri ile güçlerini birleştirdi. İŞ birliği kapsamında 2019 senesi boyunca fastpay ile yapılacak olan ödemelerin her ay 10 TL’ya kadar olan fatura tutarlarının %10’u iade edilecek. Enerjisa bu şekilde müşterilerine daha fazla tasarruf imkanı sağlamaya devam ediyor.

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak