Caretta Türü Hakkında Yeni Harekat

Paylaş
 

Deniz kaplumbağalarını koruma amacıyla yepyeni bir harekat daha başlatıldı. Kabuğu parçalanmış halde bulunan caretta ünlü tüzel kişilik DEKAMER’i harekete geçirdi.

CARETTA BESLEYENLERE CEZA

Deniz kaplumbağalarının özellikle bazı cinslerinin neslinin tükendiği bilinen bir gerçek. Bu konuda ciddi bazı çalışmalara başlanmış durumda. Bu çalışmalar özellikle deniz kaplumbağalarının koruyuculuğunu üstelenen tüzel kişilik DEKAMER’den geliyor. DEKAMER, insanların deniz kaplumbağaları ile selfie çekilmesinden son derece rahatsız. Fotoğrafların hayvanlara son derece zarar verdiğini ifade eden DEKAMER, deniz kaplumbağaları ile ilgili selfie çekenlere caydırıcı bir biçimde ceza verilmesini istiyor.

Caretta besleyenlere caydırıcı cezaların verilmesi hususu ise en önemli husus… Caretta caretta türünü insanların eliyle beslemesinin son derece zararlı olduğu ifade ediliyor.

İNSANLARIN YAKLAŞMASI BİLE STRESE SOKUYOR

DEKAMER tarafından yapılan açıklamaya göre insanların deniz kaplumbağalarına yaklaşması dahi deniz kaplumbağalarını oldukça strese sokmakta. Deniz kaplumbağalarının zaten denizde yaşayan canlılar oluşu , yüzeye nadiren çıkmaları aslında DEKAMER tarafından anlatılmak isteneni anlatıyor.

 

Bu yazı 63 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak