Canlı Bomba Amacına Ulaşamadan Yakalandı

Paylaş
 

Şanlıurfa ilimizde bir teröristin canlı bomba olarak insanları katletmeye hazırlandığı öğrenildi. Canlı bomba eylemi gerçekleştiremeden yakalandı.

15 Temmuz gününün ardından demokrasi mitingleri kapsamında gerçekleştirilecek olan yeni bir miting öncesi Şanlıurfa’da bir teröristin yakalandığı bilgisine ulaşıldı. Miting alanında keşifler yaptığı öğrenilen canlı bombanın dikkat çekmemek amacıyla Türk bayrağı ile keşif alanında gezdiği ortaya çıktı. Başarılı bir şekilde yakalanan canlı bomba neye uğradığını şaşırdı.

PYD ÜYESİ ÇIKTI

Demokrasi mitinginde genellikle oldukça yoğun bir kalabalık oluyor ve bu mitinglerin sık sık ve farklı yerlerde yapılması teröristlerin hain saldırıları için bir fırsat doğurabiliyor. Ancak emniyet mensuplarının sıkı çalışmaları sayesinde canlı bomba söz konusu eylemi yapamadan yakalandı. Canlı bombanın PKK’nın uzantısı olan PYD tarafından planlandığı, teröristin PYD üyesi olduğu öğrenildi. Terörist vermiş olduğu ifadede 15 Temmuz günü olayların yaşandığı gece Suriye sınırından Türkiye sınırına girdiğini itiraf etti. Bu yaşanan hadise Suriye sınırının ne kadar tehlikeli olduğunu ve önlemlerin arttırılması gerektiğini gözler önüne serdi.

Bu yazı 62 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak