• DOLAR
  3,4282
  % 0,3425
 • EURO
  3,6265
  % 0,0441
 • ALTIN
  130,5271
  % -0,7688
 • BIST
  74.318
  % -0,8959
Binali Yıldırım Gündem Değerlendirmesinde Bulundu

Binali Yıldırım Gündem Değerlendirmesinde Bulundu

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, gündem ile ilgili taze değerlendirmelerde bulundu.

DEVLETİN ÖDEMELERİNİ YAPACAĞINI SÖYLEDİ

Devlet tarafından gerçekleştirilecek olan döviz ödemeleri gündemi meşgul etmekteydi. Bu konu ile ilgili bir konuşma yapan Binali Yıldırım , ifadesinde devletin gerekli ödemeleri aslanlar gibi yapacağının altını çizdi.

‘BUNLAR ALÇAK’

Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da yaşananları ve darbe girişiminde bulunanları unutmayacaklarının altını çizerek bu girişimde bulunanların alçak olduğunu ve Türkiye ekonomisine darbe indirmek için büyük bir çaba sarfettiklerini ifade etti. Yıldırım, 15 Temmuz sürecinde yaşanan olayların bu yaz turizmi olumsuz etkilediğini, Türkiye’nin ekonomisine darbe indirdiğini söyledi. Aynı zamanda 15 Temmuz’un yanında Rusya ile yaşanan krizin ardından da Türkiye büyük bir turist kaybına uğradı. Yıldırım, bunun da altını çizerek söz konusu turizm gelir kaybının bundan da kaynaklandığını kaydetti.

AVRUPALILARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Başbakan Binali Yıldırım son zamanlarda Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yaşanan gerilime de değindi. Yıldırım, Avrupalılar tarafından Türkiye’ye gerekli desteğin verilmediğini, yaşanan göç problemlerinde Türkiye olmasa Avrupa’nın büyük bir göç akınına uğramış olacağını ifade etti. Yıldırım bu durumda Avrupalıların Türkiye’ye daha iyi yaklaşması gerektiğinin altını çizdi.

FİDEL CASTRO’YA SAYGI MESAJI

Başbakan Binali Yıldırım, Küba halkına Fidel Castro’nun ölümü ile ilgili başsağlığında bulundu. Binali Yıldırım, Fidel Castro’nun siyasi görüşü ile AKP’nin siyasi görüşünün oldukça zıt olmasına rağmen zamanının önemli liderlerinden olduğu ve halkı için çabaladığı için Fidel Castro’ya saygı duyduklarını iletti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • YENİ
 • YORUM
Bumerang - Yazarkafe