Binali Yıldırım AB İle İlgili Açıklama Yaptı

Paylaş
 

Binali Yıldırım, Avrupa Birliği süreci ile ilgili Rusya medyasına bazı açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, AB’ye karşı Türkiye’nin tutumunun artık ne olacağı yönünde net bir ifadeye yer verdi.

AB’YE GİRMEYE ÇALIŞMA SÜRECİ DEVAM EDECEK

Bilindiği üzere Türkiye, uzun bir zamandır Avrupa Birliği’ne katılmak istiyor. Ancak uzun bir zamandır Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne alma yönünde gerçek bir somut adım atılmadığı gibi, son zamanlarda yaşanan yeni tatsız gelişmelerle beraber artık AB ile Türkiye arası ciddi bir biçimde açılmış durumda. Hatta bazı ülkeler tarafından Türkiye ile ilgili gelen öneriler de bunları net bir biçimde gösteriyor. Ancak Türkiye , Avrupa Birliği ile ilişkilerin iyi olması, Avrupa Birliği’ne katılım sağlanması hususunda ısrarcı olacağını yapılan yeni bir açıklama ile net bir biçimde ispatladı.

KAPALI TEHDİT

Binali Yıldırım, Rus medyasına yaptığı açıklamada Türkiye’nin başvurusunun geri çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını, Avrupa Birliği’nin , kendi geleceği için Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne alması gerektiğini söyledi. Binali Yıldırım ifadesinde Avrupalıların geleceğinin şuan da Türkiye’nin elinde olduğunu net bir biçimde söyledi çünkü şuan da Avrupa’ya gitmek isteyen milyonlarca Suriyeli bulunmakta ve Türkiye inanılmaz sayıdaki Suriyelilere yurt olmakta. Önümüzdeki süreçte konu ile ilgili AB cephesinden de bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak