Ballon d’Or Ödülünü Cristiano Ronaldo Kazandı

Paylaş
 

Bilindiği üzere Ballon d’Or ödülü uzun bir zamandır dünya futbol tarihinin en büyük ödüllerinden birisi. Her sezon için verilen Ballon d’Or ödülünde genellikle İspanya’da mücadele etmekte olan iki yıldız futbolcu Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo’nun mücadelesine tanıklık ediyoruz. 2016 yılını temsilen düzenlenen ödül töreninde, dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo önemli bir başarı yakaladı.

CRİSTİANO RONALDO ÖDÜLÜN SAHİBİ

Uzun bir zamandır Real Madrid forması giyen ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, aynı zamanda Portekiz’de kaptanlık yapmakta. 2015-2016 sezonunda Şampiyonlar Ligi gibi dünyanın en elit spor organizasyonunda mücadele eden Real Madrid şampiyonluğa ulaşmış ve Cristiano Ronaldo’nun da bu şampiyonlukta büyük bir payı olmuştu. Portekiz ile de aynı sezon Euro 2016’da mücadele eden yıldız futbolcu bu turnuvada da gayet güzel bir performans göstererek beğeni toplamıştı.Portekiz, Euro 2016’da şampiyon olunca da Cristiano Ronaldo’nun ödülü kazanmak hususunda şansı daha da artmıştı. Ve beklenen üzere Cristiano Ronaldo 2016 yılının en iyi futbolcusu olarak seçildi ve Ballon d’Or ödülünü kazanmayı başardı.

DAHA ÖNCE ÜÇ KEZ KAZANMIŞTI

31 yaşında olan Cristiano Ronaldo, bu yıl kazandığı ödülden önce 2008 yılında, 2013 ve 2014 yıllarında da aynı ödülü kazanmış ve adından epey söz ettirmişti. Cristiano Ronaldo aynı ödülü bu yıl da kazanarak dördüncü kez aynı ödüle erişmiş oldu.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak