Avrasya Tüneli’ni Kullanma Ücretleri Açıklandı

Paylaş
 

Daha önce sizlere sunduğumuz haberde Avrasya Tüneli’nin görkemli bir tören ile hizmete açıldığından bahsetmiştik. Şimdi de Avrasya Tüneli’nin ulaşım ücretleri ile ilgili bilgiler elimize ulaştı. Avrasya Tüneli halka açılmasına rağmen tam olarak araç geçişine henüz açılmamıştı ancak artık araçlar bu tüneli kullanmaya başladılar ve geçiş için belli bir ücret ödüyorlar. Peki bu ücret ne kadar?

22.50 TL

Avrasya Tüneli’nden geçmenin ücreti araçtan araca değişiklikler göstermekte. Şöyle ki ; Minibüs ile geçmek isteyen bir minibüs sahibi 22.50 TL ödemek durumunda. Otombil ile geçmek isteyen otomobil sahibi ise 15 TL ödemek durumunda. Elde edilen bilgiye göre bu fiyatlandırma 1 Ocak 2017 tarihine kadar geçerli olacak yani 1 Ocak 2017 tarihinde fiyat inecek veya daha da artacak. 1 Ocak 2017 tarihine kadar elde edilen gelirler şehit ailelerine gönderilecek.

BELLİ SAATLERDE AÇIK

Söz konusu tünel şuan için 24 saat hizmet verememekte. Yani belli saatlerde açık durumda. Tünel, sabah 07:00’da geçişlere açılıyor, saat 21:00 sularında da geçişlere kapatılıyor. Ancak ilerleyen dönemlerde yani önümüzdeki yılda tünelin 24 saat açık olması bekleniyor.

100 BİNDEN FAZLA KİŞİ KULLANACAK

Uzmanlar tarafından Avrasya Tüneli’nin günde kaç araç tarafından kullanılacağı aşağı yukarı bir tahmin edildi. Uzmanlar, minimum 100 bin aracın bu tüneli kullanacağını ifade ediyorlar ve ortalama olarak yaklaşık 120 bin aracın gün içerisinde tünelden geçiş yapacağını düşünüyorlar.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak