Avrasya Tüneli Açılışı Yapıldı !

Paylaş
 

Uzun bir zamandır devam etmekte olan Avrasya Tüneli yapım aşaması sonunda tamamlandı ve hizmet resmen aktif hale getirildi !

Bilindiği üzere İstanbul’da trafik yolcuları bir hayli zor duruma düşürmekte. Türkiye’de nüfus sürekli artmakta ve özellikle İstanbul ilinde yaşayan vatandaş sayısı giderek fazlalaşmakta. Bu yüzden trafikte ciddi bazı problemler oluşmakta. Yoğunluk problemlerinin yanında aynı zamanda iklim değişikliklerinden dolayı özellikle kış aylarında trafik zaman zaman kilitlenebilmekte. Yollarda meydana gelen kazalar, vapur seferlerinin iptal olması, köprü trafiğinin kilitlenmesi büyük bir çile oluşturmakta. Ancak artık bu çile son bulabilir çünkü Türkiye için çok önemli olan bir tünel inşaatı resmen tamamlanmış vaziyette.

AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrasya Tüneli’nin açılışı resmen gerçekleşti ve köprü hizmete açıldı. Açılış görkemli bir tören eşliğinde gerçekleştirilirdi. Türkiye, Avrasya Tüneli için çok büyük harcamalar yaptı ve vatandaş artık yeni bir ulaşım yoluna kavuşmuş oldu. Avrasya Tüneli, işçilik anlamında son derece dikkatli olunması gereken, zor ve meşakatli bir tüneldi. Tünel yapılırken hızlıca hizmete sokulmasının yerine sağlam ve yavaş bir şekilde ilerlenilmesi birinci hedef oldu.

1 OCAK’A KADAR GELİRLER ŞEHİT AİLELERİNE

Avrasya Tüneli’nin ilk zaman elde ettiği gelirler ile ilgili güzel bir düşünce ortaya konulmuş durumda; Elimize ulaşan bilgilere göre Avrasya Tüneli’nin 1 Ocak 2017 tarihine kadar elde ettiği tüm gelirler şehit olan askerlerimizin ailelerine gönderilecek.

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak