Apple iPhone Hususunda Büyük İddia !

Paylaş
 

Apple’ın, işlem görmüş iPhone cihazlarını yani daha önce tamir edilmiş olan iPhone cihazlarını başka müşterilere sıfır olarak sattığı iddia edilmekte. İddia aslında anonim olarak duyulabileceği gibi son zamanlarda iddiayı temsil eden isim olarak David Lysgaard isimli bir iPhone 4 sahibi gösteriliyor. Ve bu iddia, mahkemece onaylanıp Apple’ın aksine yaptığı itiraz da reddedilmiş vaziyette.

İPHONE ESKİ CİHAZ MI SATIYOR ?

Bilindiği üzere teknoloji şirketlerinin bakım ve onarım alanları yer almakta ve Apple da kendisine kullanıcı kabahati olmayan nedenlerden bozulan ürünleri tamir etmekte. Ancak Apple’ın, bu tamir sırasında tamiri uzun süren veya maliyetli sayılabilecek onarımları gerçekleştirirken zaman kazanılabilmesi amacıyla cihazın sahibine yeni bir akıllı telefon verdiği, diğer bozulan eski cihazı ise onardıktan, bakımlarını yaptıktan, kullanıcı bilgilerini temizledikten sonra başka müşterilerine sıfır olarak sattığı iddia ediliyor. İşte bu hususta iddiaların sahibi olan Lysgaard, kendisine Apple tarafından eski bir iPhone telefonu verildiğini mahkemeye taşımış. Amerikan mahkemelerince de haklı bulunan Lysgaard’ın bu iddiasına itirazda bulunan Apple’ın itirazı ise mahkemece kabul görmeyerek suçlu bulunmuş.

TAMİRDEN YENİSİNİ ALAN İÇİN DE KAYIP DENİLEBİLİR

Aslında cihazı bozulan kişinin Apple’a cihazını teslim edip yenisinin verilebilmesi o kişi için bir artı gözüksede tam olarak öyle değil. Çünkü o telefon içindeki verilerin kaybolması söz konusu veya başarılı bir şekilde silinememişse gizlilik sorunları söz konusu olabilir.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak