Android Kullanıcıları İçin Büyük Bir Tehlike Daha !

Paylaş
 

Android işletim sistemlerini etkileyen yeni bir zararlı yazılım daha keşfedilmiş durumda.

Bilindiği üzere akıllı telefon dünyası artık daha büyük bir tehlikede çünkü zararlı yazılımlar artık akıllı telefonları hedef olarak seçmiş durumda. Akıllı telefonlar artık eskisine göre daha büyük tehditler altındalar çünkü akıllı telefon kullanım oranları oldukça arttı. Özellikle de eski versiyon Android sürümleri için daha büyük bir tehlike söz konusu. Şimdi açıklayacağımız yeni bir virüs bunu tamamen açıklıyor;

ESKİ ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLERİNİ HEDEF ALIYOR

Gooligan isimli malware, özellikle eski Android işletim sistemlerine bulaşan bir virüstür. Bu zararlı yazılımın akıllı telefonunuza nasıl bulaştığı henüz bilinmiyor. Bilinen şey Gooligan’ın bir Google hesabına bulaştığı ve telefona senkronize hesap sayesinde telefon bilgilerine erişebildiği. Yani virüs sizin kişisel bilgilerinize erişip bunları kullanabiliyor.

GOOGLE HESABINI YÖNETEBİLİYOR !

Elimize ulaşan bilgiye göre Gooligan kısa bir sürede Google hesabınıza yönettikten sonra bazı uygulamalara puan dahi verebiliyor. Yani internet üzerinde Gooligan, sizin isteğiniz dışında bazı eylemler gerçekleştiriyor.

CİHAZINIZA BULAŞIP BULAŞMADIĞINI ANLAYABİLİYORSUNUZ !

Gooligan’ın sizin de mail adresinize bulaşıp bulaşmadığı anlayabilirsiniz. Bunu anlamak için yapmanız gereken şey Check Point adresinin ilgili sayfasına girerek telefonunuza kaydettiğiniz Google hesabınızı sorgulamak. Sorgulamanın ardından cihazınızın temiz olup olmadığı size ifade edilecektir.

 

Bu yazı 3 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak