Android Kullananlar Dikkat Yeni Bir Virüs !

Paylaş
 

Bilindiği üzere akıllı telefon kullananların bazıları ücretsiz olmayan oyunları ücretsiz bir biçimde kullanabilmek için arama motorlarında ilgili uygulamanın Apk’sini aratarak ücretsiz, kırılmış oyuna ulaşabiliyorlar. Veya ücretsiz olsa dahi içindeki özelliklerin bazılarını kullanabilmek için ücret talep eden oyunlarda da aynı yöntem geçerli oluyor. İşte zararlı yazılımları telefonlara sızdırmaya çalışanlar şu sıralarda özellikle Android cihazlara yönelik bu şekilde bir saldırı eylemini başladılar. Siz internet üzerinden Apk olarak indirdiğiniz bir şeyin oyun olduğunu sanarken harbuki telefonunuza virüs yüklemiş oluyorsunuz. Android cihazlara yönelik virüs saldırılarının telefonların daha popüler olmasıyla oldukça fazlalaştığı da düşünülürse bu yöntem karşısında oldukça dikkatli olunması gerekiyor.

GÜNCEL POPÜLER OYUNLARI HEDEF SEÇİYORLAR

Bu hususta telefonlara yüklenen virüsler özellikle Google Play Store’da olmayan veya olsada ücretli olan oyunlardan en popülerleri hedef alınarak seçiliyor. Örneğin son günlerde Super Mario Run oyunu piyasaya sürüldü ve bu oyun sadece iOS platformu için satışta yani Android’e henüz çıkmadı. İşte bunu fırsat bilen kişiler oyunu sanki Android’e sızdırmış gibi göstererek indirmenizi sağlıyor ve oyun olduğunu sandığınız şey bir virüs olarak telefonunuza iniyor.

BİLİNMEYEN KAYNAKLARI KULLANMAMAYA ÇALIŞMALIYIZ

Bu konuda tüm zararlı yazılımlardan korunmak için bilinmeyen kaynaklardan herhangi bir dosya indirmemelisiniz. Bu sayede zararlı yazılımlardan korunabilmeniz mümkün durumda.

 

Bu yazı 3 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak