AMD Ryzen İşlemcisini Resmen Tanıtmış Durumda !

Paylaş
 

AMD, İntel’i koltuktan indirebilecek güçte işlemciler ile geliyor.

Bilgisayar dünyasında işlemcinin yeri kuşkusuz çok önemlidir. Günümüzde bir oyun bilgisayarının bile işlemcisi gayet kaliteli olmalıdır çünkü grafik kartına darboğaz gerçekleştirmemesi içik çoklu işlemleri başarılı yapabilecek, grafik kartına iş yetiştirebilecek bir işlemcinin önemi büyüktür. İntel, bu bağlamda son zamanlarda AMD’ye göre bir üstünlük kurmuş olsada AMD artık İntel’in bu üstünlüğünü rafa kaldırmaya hazırlanıyor. Ünlü işlemci üreticisi, yeni ürettiği AMD Ryzen işlemci ile İntel Skylake devrini rafa kaldırabilecek güçte olduğunu açıkça ortaya koydu.

TANITILAN YENİ İŞLEMCİSİ SKYLAKE’DAN DAHA GÜÇLÜ !

AMD tarafından, İntel Skylake’ın en iyi işlemcisi ile AMD Ryzen arasında bir kıyaslama tanıtımı paylaşıldı. Kıyaslama Battlefield 1 oyununda 4K çözünürlükte fps oranları hesaba katılarak gerçekleştirildi ve açıkça görüldü ki AMD Ryzen, İntel Skylake’den bir adım daha iyi bir performans sunuyor.

2017 YILINDA İŞLEMCİ DÜNYASI KIZIŞACAK

AMD’nin 2017 yılında sadece Ryzen değil farklı çipsetlerde piyasaya süreceğini ve çok iddialı geldiğini düşünürsek grafik kartı alanında yaptığı büyük taarruzu işlemci kategorisinde de gerçekleştirebileceğini söyleyebiliriz. Ancak İntel’in de boş durmadığını, İntel Kaby Lake işlemcilerini çok yakında satışa sunacağını unutmamak gerekiyor. Yani İntel Kaby Lake çok iyi bir çipsete sahipse AMD bu yıl yine bir darbe alabilir. Ancak görünen en net şey var ki ; Oyuncuların 2017 yılında bir sistem toplarken kafaları gerçekten de karışacak.

 

Bu yazı 1 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak