Afrin Şehidi Whatsapp Konuşmasıyla Göz Yaşlarına Boğdu !

Paylaş
 

Erzurum’da gözyaşları ve dualar ile son yolculuğuna uğurlanan Zeytin Dalı Harekatının yapıldığı Afrin bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin 2 gün önce Hatay’da sözleşmeli er olarak vatani görevini yerine getiren arkadaşı Mustafa Peker ile yaptığı Whatsapp konuşmaları ülkeyi yasa boğdu. Gözyaşları ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlanan Umut Öznütepe’nin arkadaşı Mustafa Peker ile yaptığı whatsapp konuşmaları ortaya çıktı.


Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatı’ bölgesin uzman asker olarak görev yapan Onbaşı Umut Öznütepe henüz 26 yaşındaydı. 18 şubat günü saat 04.00 sıralarında, mevzi değiştirirken, terörsitler tarafından açılan ateşte ağır bir şekilde yaralandı. Afrin’deki kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan Umut Öznütepe, doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak orada şehit oldu.


Afrin’den askeri uçakla dün akşam saatlerinde Erzurum’a getirilen Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin cenazesi, bugün düzenlenen tören öncesinde konvoy eşliğinde son kez merkez Aziziye ilçesinin Dadaşkent semtindeki baba evine getirildi. Şehidin ailesi çocuklarının Türk bayrağına sarılı tabutuna kapanarak göz yaşlarına boğdu. Acılı aileyi akrabaları ve yakınları teselli etmeye çalıştı.


Cenaze namazı il Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidimizin naşı vatandaşlarımız tarafından omuzlara alındı. “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez,” sloganı atan vatandaşlarımız, şehit naşı bulunan tabutu tekbirler eşliğinde top arabasına kadar taşıyarak şehitlerine karşı son görevlerini yerine getirdiler.
Arkadaşının şehadet haberini duyan Mustafa Peker ise whatsapp konuşmalarını paylaşarak ” Erken olmadı mı gardaşım ? içine mi doğdu ? 2 gün önce konuştuk daha. Allah’ım ailene sabır versin” diye yazdı. Daha 20 gün önce izinli oldukları sırada Erzurum’da arkadaşı ile görüştüğünü ifade eden Mustafa Peker, arkadaşının şehit olmasına çok üzüldüğünü söyledi.

Bu yazı 10 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak