AB Arabistan’ı Terör Listesine Ekledi!

AB Arabistan’ı Terör Listesine Ekledi!

Avrupa Birliği son dakika olarak aldığı karar ile, Suudi Arabistan’u teröre destek veren ülkeler listesine ekledi. Bu sitede Arabistan dışında 22 ülke daha yer alıyor.

Avrupa Komisyonu yeni aldığı karar ile Panamada ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 23 ülkeyi terör listesine ekleme kararı aldı. Komisyon bu karara gerekçe olarak, teröre maddi destek ve para aklama konusunda bu ülkelerin gevşek davranmasını gösterdi. Bu durumun Avrupa Birliği’ne tehdit olduğu ve bu nedenle böyle bir karar alındığı ifade edildi.

Listede yer alan diğer 23 ülke ise şu şekilde sıralanıyor;

Afganistan, Botswana, Etiyopya, Gana, Guam, İran, Irak, , Nijerya, Pakistan, Panama, Porto Riko, Samoa, Suudi Arabistan, Suriye, Trinidad ve Tobago, Tunus, ABD Virjin Adaları, Kuzey Kore, Sri Lanka, Libya, Bahamalar, Yemen, Panama, Amerikan Samoası

Liste oluşturulması ardından, bu ülkelerin finansal kurumlarına ve müşterilerine daha sıkı denetim yapılacağı ifade edildi. Yüksek risk grubunda yer alan ülkeler, Avrupa Birliği kararınca artık daha sıkı denetlenecek.

ARABİSTAN’DAN PKK’YA 300 MİLYON’LUK YARDIM

Arap ülkesi yaptığı açıklama ile,  Rakka’ya  300 milyon dolar bağışlayacağını açıklamıştı. Bu yardımın çeşitli alanlarda kullanılacağı ifade edilmişti. Alınan bu karar ardından, Arap ülkesine yapılan denetimin artmasına karar verildi. Avrupa Birliği bu konuda yeni adımlar atmaya kararlı gibi gözüküyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ab arabistan

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • YENİ
  • YORUM
Bumerang - Yazarkafe