203 Dolar Maaşla Cellat Aranıyor!

Paylaş
 

Filipinler’de uyuşturucu tacirlerine karşı sert önlemler alınmaya devam ediyor. Devlet, ülke genelinde büyük bir operasyon hazırlığı içinde. 43 sene sonra idam cezasının tekrar uygulanacağı ülke, yeni aldığı kararlar ile uyuşturucu kaçakçılarının gözünü korkutuyor.

Filipinler devlet başkanı Maithripala, önümüzdeki 2 ay içinde uyuşturucu tacirlerini idam etmeye başlayacaklarını açıkladı. Yeni yapılan açıklama ile, hükümetin izni ile 2 adet cellatın görevlendirileceği ve uyuşturucu kaçaklarını infaz etmeye başlayacakları ifade edildi. İdam cezasının müebbet hapse çevrildiğinin açıklanması ardından uyuşturucu kaçaklığında büyük bir artış olduğu ifade eden yetkililer, bu nedenle idam kararına geri dönüldüğünü açıkladı. Bu karar sonrasında suçluların infazı için cellat arayışı da başladı.

Filipinlerde Cellat Arayışı!

Konu ile alakalı resmi gazetede cellat ilanı verilmeye başlandı. Sri Lanka resmi gazetesi Daily News, aylık 203 dolar maaş ile cellat alımlarının başladığını duyurdu.  Adayların 18-45 ya arasında olması, ahlaki açıdan mükemmel olması ve akıl sağlığının yerinde olması gerektiğini belirtti. Sri Lanka’da 2014 senesinden bu yana herhangi bir idam olayı yaşanmıyordu.

Alınan bu kadar bazı ülkeler tarafından kınansa da, Flipinler devlet başkanın oldukça kararlı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu karardan sonra ülkede uyuşturucuya karşı mücadelenin devam edeceği ifade ediliyor.  Alınan haberlere göre cellat ilanına oldukça büyük bir ilgi bulunmakta. Adaylar arasından cellat seçiminin nasıl yapılacağı ise büyük bir merak konusu.

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak